X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe)
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe)

Anahtar kelime zorluğu 100 üzerinden 98 olan kelimede nasıl yükseldik?

Bu makalede en zor anahtar kelime olan ve web sitesi kullanıcılarının, işletmelerin, webmaster'ların veya SEO'ların  Google Adwords üzerinden neredeyse her tıklama başına 100-300 TL ödediği  Evden Eve Nakliyat anahtar kelimesinde önlenemez yükselişini gün gün anlatmaya çalışacağız.

SEO çalışması: 15 Mart 2023 İlk SEO tartışmaları

Ekip arkadaşlarımızın ısrarı üzerine bir SEO çalışması yapmaya karar verdik. Bu öyle bir çalışma olmalı ki anahtar kelşimelerde kıran kırana mücadele edilmeliydi. Sadece mücadele edilmesi yetmez di. Aynı zamanda Google Adwords tıklama maliyetleri çok yüksek olmalı, web sitesi sahipleri bu reklamlar için çok yüksek ücret ödemeliydi.

SEO çalışması: 16 Mart 2023 1. Gün Başlıyoruz

İlk gün hangi alan adını alacağımıza karar verdik. Alan adının içinde istediğimiz anahtar kelimenin geçmesi SEO açısından işimizi kolaylaştıracaktı. Gece 02:00 civarı kafamızdaki alan adını aldık. https://enucuzevdenevenakliyat.com.tr/

En çok aranan kelimelerin içinde geçtiği bir alan adı neden bu zamana kadar alınmamıştı? Biz buna iş körlüğü diyoruz. Bu iş körlüğü ile ortaya çıkan avantajı kullandık.

SEO çalışması: 2. Gün, meta title ve meta description çalışması

Yeni bir web sitesi ekip için bir hayli zaman alacaktı! Bu web sitesi normal iş akışımızı aksatıp bize sadece zaman kaybettirecekti.

Saat 14 civarı uygun bir hazır yazılım (script) bulundu. Yazılım üzerinde yapılan incelemeler sonucunda kullanabileceğimize karar verdik. SEO ekibimiz Meta Title ve Meta Description üzerinde çalışmaya başladı.

Meta title ve meta description çalışması ilginizi çekerse paketler bu linkte: SEO İLK ADIM

SEO Çalışması: 6. Gün, meta title ve meta descriptionlar sisteme ekledi

Özel olarak hazırlanan ve evden eve nakliyat sektöründe kullanılmamış meta title ve meta descriptionlar sisteme ekledi. Web sitesi üzerinde son düzenlemeler yapıldı. Daha önce hazılanan yeni URL'ler ve diğer eksikler web sitesi üzerine On-Page SEO çalışması olarak yazıldı. Site hız testi gerçekleştirildi. Web sitesinin geç açılmasına neden olan faktörler engellendi.

SEO Çalışması: Artık hazırız hadi bitirelim

Google tarafından algılanmayı bekleyecek ve kaybedecek zamanımız olmadığı için özel ayarlar ve bağlantılar ile Google tarafına bizi algıla dedik. Bu işlemden önce DA30+ Backlink verdik.

DA30+ Backlink Paketlerimizi inceleyebilirsiniz.

SEO Çalışması: Google tarafında 72 Saat sonra

Google web sitesini algılandı. 

SEO Çalışması: 14 Gün

Anahtar kelimelerde yükselmeye başladık. Yapılan doğru SEO çalışmasının ve meta title, meta description ayarlarının önemi bir kez daha ispat edildi.

evden-eve-nakliyat-2

Diğer evden eve nakliyat kelimelerinde ise aşağıdaki veriyi aldık.

SEO çalışması ile web sitesi geliştirme sürecinde tıpkı bir günlük gibi bu makale düzenlenmeye devam edecektir.

Powered by WISECP
login Giriş Yap register Kayıt Ol
Top