X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe)
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe)

Google Birinci Sayfada Olmanın Sırrı: Site Title ve Meta Description

 

İnternet dünyasında başarı elde etmek için birinci sayfada yer almak önemlidir. Ancak birinci sayfaya yer almak için ilk yapmanız gereken, meta başlık ve meta açıklamalarınızı düzenlemektir. Peki, nedir bu meta başlık ve meta açıklama?

İster işletmenizin web sitesi olsun, ister kişisel bir blog sayfası, birinci sayfada yer almak herkesin hedefi. Ancak birinci sayfada yer almak için, web sitenizi optimize etmeniz gerekiyor. Bu optimizasyonun en temel adımlarından biri de, site başlığı ve meta açıklamaları Düzgün bir şekilde ayarlarlanmasıdır. Bu ayarlama işlemine Sayfa içi SEO * (On Page SEO) denir.

Meta başlık (Title) , web sitenizin başlığıdır. Arama motorları web sitenizin başlığına baktığınızda içeriğiniz hakkında bir fikir sahibi olur. Meta açıklama (Description) ise web sitenizin anlatımıdır. Arama motorları, meta description'a bakarak içeriğiniz hakkında daha ayrıntılı bir fikir edinebilir.

Meta Açıklama (description) ise arama sonuçlarında gösterilen küçük bir metindir. Bu metin sitenin ne hakkında olduğu ile alakalıdır.

Site meta title ve meta description ile (On Page SEO) ile gelen Google 1. sayfada nasıl çıkılır?

 

Site başlık (title) ve site açıklama (description) benzersiz olmalıdır. Anahtar kelimeleriniz üzerinde tam bir araştırma yapmalı kopya başlık yada kopya açıklama kullanmamalısınız.

Meta başlığı, web sitenizin her sayfasının HTML kodunda yer alan başlık etiketidir. Bu etiket, web sitenizin içeriği hakkında anahtar kelimeler içeren bir başlık olmalıdır. Meta başlığı, Google arama sonuçlarında sitenizin adı olarak görülenler ve kullanıcılar sitenizi ziyaret etmelerini sağlayacak kadar çekici olmalıdır.

*On Page, arama motorları üzerinde daha iyi derecelendirme almak için bir web sayfası üzerinde performansı maksimuma ulaştırmak amacıyla yapılan işlemlerin tümüne denir. On-Page SEO'da yapılacak olan işlemlerin tümü yalnızca web sayfasının üzerinde gerçekleştirilir.

Bu makaleyide okuyabilirsiniz: En iyi site Organik SEO stratejisi

Powered by WISECP
login Giriş Yap register Kayıt Ol
Top